تصاویر/ پنج جاده مرگبار جهان

اولین همراه

تصاویر/ پنج جاده مرگبار جهان

خبر جدید زیر رو بخونید:

مسیر بسیار باریک یونگاس در بولیوی که در پست‌ترین مناطق، در ارتفاع ۱۲۰۰ متری از سطح زمین قرار دارد، با عرض کلی ۳٫۶ متر، دو شهر مرزی کورسائو و لاپاز در بولیوی را به هم متصل می‌کند. مسیر این جاده به حدی ترسناک است که در برخی از مناطق به حدود ۴۶۵۰ متر رسیده و سالانه موجبات مرگ بیش از ۳۰۰ نفر را موجب می‌شود.

اولین همراه| مناطق مختلفی در جهان هست که دیدن آنها به شدت هیجان‌انگیز و سالانه میزبان خیل عظیمی از توریست‌ها و گردشگران ماجراجو است که با هدف چشیدن طعم سفر و مخاطره، تلاش دارند تا اندکی از زندگی روزمره دور شوند. با اینحال همیشه این مناظر برای همه مردم دیدنی و جذاب نیست و صاحبان برخی از مشاغل مثل رانندگان در تلاش‌اند تا هرچه بیشتر از نزدیک شدن به مناطق خطرناک و پرمخاطره دوری کنند. البته رانندگان اتومبیل‌های ورزشی یا در نوع اقتصادی آن، رانندگان خودروهای تجاری به طور روزمره با چنین مناظری روبرو می‌شوند و اغلب هنگام کار، جان خود را بازیچه یک لذت زودگذر و یا مقداری پول می‌کنند.

به گزارش اولین همراه، یک سایت عرب زبان اخیرا ۵ نقطه مرگبار در جهان را معرفی کرده که جاده‌های بسیار خطرناکی داشته و بارها محل حوادث دلخراش و اتفاقات مرگبار بوده است. گرچه از زمان اختراع و ظهور وسیله نقلیه، حمل و نقل جاده‌ای به عنوان راهی امن و عملی برای تسهیل حرکت افراد و کالاها از یک مکان به مکان دیگر ظهور کرده اند، برخی از جاده‌ها هستند که اغلب در مناطق کوهستانی قرار داشته و پیام‌آور مرگ افرادند. اینجا به اختصار درباره این ۵ جاده مرگبار توضیحاتی ارائه می کنیم.

جاده مرگ / یونگاس – مرز پرو و بولیوی

 پنج جاده مرگبار جهان را بشناسید

این مسیر بسیار باریک که در پست‌ترین مناطق، در ارتفاع ۱۲۰۰ متری از سطح زمین قرار دارد، با عرض کلی ۳٫۶ متر، دو شهر مرزی کورسائو و لاپاز در بولیوی را به هم متصل می‌کند. مسیر این جاده به حدی ترسناک است که در برخی از مناطق به حدود ۴۶۵۰ متر رسیده و سالانه موجب مرگ بیش از ۳۰۰ نفر می‌شود. خطرناک‌ترین جاده جهان در حالی این عنوان را به دست آورده که دولت بولیوی از توسعه این مسیر عاجز بوده و همین راه بسیار خطرناک باریک را هم به کمک زندانیان این کشور در سال‌ها قبل هنگام جنگ با اروگوئه ساخته است.

 

جاده جیمز دالتون/  آلاسکا –آمریکا

 پنج جاده مرگبار جهان را بشناسید

یک جاده بسیار باریک، طولانی و مرگبار به طول ۶۶۶ کیلومتر در قلب ایالت خالی از سکنه آلاسکا که هرلحظه ممکن است از فرط سرمای استخوان‌سوز آن، از پا درآیید و حتی اگر خود راننده از سرما جان سالم به در برد و یا موتور خودرو یخ نزند، باز هم ممکن است حمله خرس‌های گریزلی بزرگ باعث رقم زدن پایانی غم‌انگیز برای راننده شود. در مسیر خبری از استراحتگاه یا ایستگاه سوخت‌گیری بنزین و گازوئیل نیست و در عین حال بادهای قوی هرلحظه، شن و ماسه را به شیشه ماشین می‌کوبند.

جاده کاراکورام/ جاده ابریشم – پاکستان

پنج جاده مرگبار جهان را بشناسید 

مرتفع ترین جاده جهان که در اتفاع ۴۷۰۰ متری از سطح زمین ساخته شده و به شدت سرد، خشک و خالی از حیات است که با طول حدود ۱۳۰۰ کیلومتر، از پاکستان تا قلب چین ادامه  می‌یابد. این مسیر به حدی مناظر عجیب و بکر دارد که برخی آنرا عجایب هشتم جهان می‌دانند. جالب است بدانید که در زمان ساخت این جاده که از سال ۱۹۵۹ شروع شد و تا سال ۱۹۷۹ نیز ادامه یافت بیش از ۱۰۰۰ نفر کارگر کشته شدند.

جاده ترولستیگن/ رائوما – نروژ

 پنج جاده مرگبار جهان را بشناسید

این جاده ۵۵ کیلومتری که در شمالی‌ترین نقطه نروژ در میانه رشته‌کوه‌های سرپنتین قرار داشته، به دلیل پیچ‌های بسیار تندی که تعداد آنها به ۱۱ عدد می‌رسد، به جاده  مرگ مشهور شده است. خطر عبور از این جاده در حدی بالا گزارش شده که هر لحظه ممکن است شاهد واژگونی اتومبیل عبوری و مرگ راننده باشیم. ارتفاع جاده در برخی جاها به بیش از ۲۰۰ متر می‌رسد و می‌توان در حین رانندگی شاهد ریزش یکی از زیباترین آبشارهای جهان باشیم. با اینکه دولت نروژ به شکل پیاپی در حال توسعه این مسیر است اما جاده همچنان باریک بوده و عبور و مرور وسایل نقلیه با طول بیش از ۱۱ متر از این جاده ممنوع است.

جاده مسیر اقیانوس اطلس /  نروژ

 پنج جاده مرگبار جهان را بشناسید

این مسیر تفریحی که بنایی مدرن به طول ۸٫۳ کیلومتر است تعدادی از جزایر نروژ را به همدیگر وصل می‌کند و با طی مسیر می‌توان تعدادی از پارک‌های طبیعی، هتل‌ها و مناطق اقامتی لوکس را دید که به تازگی ساخته شده‌اند. ۸ پل کار اتصال بخش‌های مختلف جاده را به عهده دارد در حالی که قبلا مسیری برای عبور قطار بود. این جاده به شدت مورد علاقه خودروسازانی است که تلاش دارند خودروهای گرانقیمت و کورسی خود را در سطحی وسیع معرفی کنند.

تصاویر/ پنج جاده مرگبار جهان از سایت های مرجع دیگر در اولین همراه منتشر شده است
[ad_1]

مطالب مشابه